• 09184056269

گروه تولیدی مبل ملایر

بهترین مبلمان از بهترین چوب و پارچه
جدیدترین مدل های روز دنیا
مناسب انواع دکوراسیون داخلی
اعطای نمایندگی در سراسر کشور

گروه تولیدی مبل ملایر

بهترین مبلمان از بهترین چوب و پارچه
جدیدترین مدل های روز دنیا
مناسب انواع دکوراسیون داخلی
اعطای نمایندگی در سراسر کشور

گروه تولیدی مبل ملایر

بهترین مبلمان از بهترین چوب و پارچه
جدیدترین مدل های روز دنیا
مناسب انواع دکوراسیون داخلی
اعطای نمایندگی در سراسر کشور


مبل کلاسیک چیست؟


مبل کلاسیک چیست؟
انتخاب مبل پر اهمیت ترین انتخاب برای دیزاین منزل است که اثر مستقیمی بر روی انتخاب دیگر وسایل خانه دارد تا بهترین هماهنگی بین آنها شکل بگیرد. این تاثیر به گونه ای است که آنها را در یک راستا قرار می دهد و باعث می شود تمامی وسایل خانه از یک سبک واحد پیروی کنند.
سبک های متنوعی از مبلمان در بازار امروز وجود دارد که برای آشنایی بیشتر شما علاقه مندان در این زمینه به بررسی آنها می پردازیم. در صنعت مبلمان سازی برای دسته بندی و شناخت بهتره هر مدل از مبلمان آنها را به 3 دسته ی راحتی، استیل و نیمه استیل و مبل کلاسیک تقسیم بندی کرده اند. مبل مدرن که در دسته ی مبل های راحتی قرار دارد؛ نیز از جمله مدل هایی است که به تازگی جای خود را در این صنعت پیدا نموده است.
در این پست قصد داریم تا شما را با جدید ترین سبک های مبل کلاسیک آشنا کنیم به بررسی ویژگی ها و متریال به کار رفته در آن بپردازیم و تفاوت این سبک از مبلمان را با دیگر مبل سلطنتی و راحتی را در یابیم.

مبل کلاسیک

قبل از هر تعریفی قصد داریم تا با شکافتن واژه کلاسیک و پی بردن به مفهوم آن به چرایی نام گذاری و به درک بهتری از این مبل دست یابیم.
کلاسیک در لغت به معنی درجه اول است. کاربرد این واژه در ابتدا در هنر و ادبیات جای داشت و مفهوم آن در ادبیات به معنی پیروی از گذشتگان است. به دین منظور که شخصی که از این سبک در اشعار خود بهره می برد و از این سبک تبعیت می کند باید پایبند به اصول و قواعد پیشینیان خود باشد. با توجه به این تعریف دیدگاه اشتباهی که در رابطه با کلمه کلاسیک وجود دارد را باید کنار گذاشت. به طور عام و اشتباه با شنیدن کلمه ی کلاسیک مفهوم قدیمی و کهن در ذهن ها جای می گیرد اما تعریف فوق انتقال دهنده مفهومی است که هنری جدید با الهام گرفتن از گذشته پدید می آید و اثر هنری که ماندگار است.
" کلاسیک قدیمی نیست بلکه برگرفته از ریشه های هنر اصیل است "
نمونه ی بارزی که می توان برای درک بهتر مفهوم کلاسیک نام برد، فرش اصیل ایرانی است. هیچ کس نمی تواند بگوید فرش ایرانی قدیمی است. فرش ایرانی نه تنها قدیمی نیست بلکه در تمام دنیا از بهترین نوع فرش یاد می شود و با حفظ اصالت خود در تمام دنیا ماندگار است.
حال در تعریف مبل کلاسیک باید گفت این مبل با حفظ اصات خود در طراحی و برگرفتگی از تاریخ سبک آرامش بخش، اصیل، با شکوه و جلال خاصی است که جایگاه ویژه ای در صنعت مبل سازی دارد. ریشه ی این مبل در اروپا و به ویژه در کشورهایی چون آلمان، فرانسه و ایتالیا بوده ولی امروزه توجه بسیاری را در کشورهای شرقی را به خود جلب کرده است.
مبل کلاسیک 
برای تعریف اولیه از این سبک از مبل می توان گفت این مبل که تلفیقی از دو نوع مبل راحتی و مبل استیل است طرفداران زیادی در ایران دارد. این مبل به عنوان مبل نیمه استیل نیز شناخته شده است که می تواند در قالب های 7 تا 9 نفره ساخته شود.
مبلمان کلاسیک بیشتر جنبه ی تشریفاتی و لوکس بودن دارند و برای فضاهای پذیرایی از مهمان مناسب است. سبک پر زرق و برق این مبل که دارای حالتی شکیل و رسمی است محل پذیرایی از مهمان را به فضایی دلچسب و پر اهمیت بدل می کند.  به کار گیری مبل کلاسیک در فضای پذیرایی از مهمان نشان دهنده اهمیت فراوان مهمانان برای میزبان و بیان کننده ذوق و سلیقه  ی شماست.

ویژگی
ظرافت: با توجه به تفکر رایج و اشتباه این کلمه، واژه ظرافت به معنی شکنندگی و ضعیف بودن نیست بلکه به معنی دقت به جزییات و هماهنگی تمام اجزا می باشد. ظرافت به کار رفته در طراحی و منبت مبل کلاسیک چشم نواز است و همین امر یکی از دلایل مهم در انتخاب این سبک می باشد.
کیفیت: کیفیت متریال به کار رفته در تولید این مبلمان و عمر بالای این مبل به طوری است که تا سالها حالت اولیه ی خود را حفظ می کند.
چوب: به کار گیری چوب در تهیه ی مبل کلاسیک احساس خوبی را به مخاطب عرضه می کند. چوب که عنصری گرم  در طبیعت است منتقل کننده حس صمیمیت و آرامش در فضا است. و همین امر باعث می شود تا خانه ی شما صمیمت خاص خود را داشته باشد و این برای مهمانان بسیار دلچسب است.
منبت کاری: منبت که به معنی کنده کاری بر روی چوب است به طور کاملا ظریفانه بر روی پشتی و دسته ها و پایه های این مبل به چشم می خورد. پشتی های بلند با تارج های منبت کاری شده که به صورت دستی و حرفه ای انجام دشده است از جمله ویژگی های بارز این سبک از مبلمان است.

جنس
طرح خاص مبلمان کلاسیک موجب شده تا متریال بکار رفته در آنها در نوع خودش بینظیر باشد. پارچه های کار شده بر روی این مبل از بهترین پارچه های ترک و اجناس اعلای یزد می باشد که از مرغوب ترین و با کیفیت ترین پارچه ها در صنعت مبل سازی است.
چوبی که برای ساخت این مبل به کار می رود از نوع راش و گردو است که کار منبت کاری را آسان تر می کند که ظرافت و تمیزی منبت کاری را به دنبال دارد. تلفیق چوب و پارچه باعث شده تا میزان پارچه ای که در این مبل استفاده می شود در مقایسه با مبل های راحتی و مدرن کمتر باشد.
مبل کلاسیک 
چیدمان
چیدمان مبل کلاسیک ظرفت هایی دارد که رعایت آنها باعث جلوه ی بیشتر این سبک مبل تشریفاتی و لوکس می گردد. اولین نکته در چیدمان فضا است. به دلیل بزرگی و اشغال کردن حجم زیادی از فضا، محلی مناسب این مبلمان است که احساس خفگی و تنگنا به وجود نیاورد. حتما محلی از خانه را برای چیدمان این مبل انتخاب کنید که دارای وسعت متوسط و زیادی باشد.
نحوه قرار گیری این مبل به این گونه است که باید طرح قدیمی چیدمان مبل دور تا دور خانه مانند پشتی ها را کنار گذاشت. با استفاده از یک فرش و قالیچه ی هماهنگ با رنگ و طرح مبل مرکز قرار گیری مبلمان را مشخص کنید. با رعایت فاصله ای مناسب از دیوار و در نزدیکی شومینه  و با قرار دادن اکسسوری هم سبک به فضا حالتی خاص ببخشید. این اکسسوری که در کنار مبل کلاسیک نمایی جذاب ایجاد می کند شامل لوسترهای چوبی، تلفن های سلطنتی، آباژور و ... باشد و همچنین بهره مندی از یک گلدان با گل آپارتمانی به فضا روح ببخشید.
در طرف دیگر اتاق پذیرایی که قابل جا سازی با پاریشن های چوبی منبت شده و یا کتابخانه های چوبی است می توان فضایی دلچسب پدید آورد و فضا را به دو بخش تقسیم کرد. ترکیب یک کتابخانه ی چوبی  یک میز شطرنج، دو مبل تک نفره به همین سبک فضایی آرامش بخش ایجاد می کند.بیشتر بخوانید:

آشنایی با سبک های مبل کلاسیک

مبل کلاسیک و اطلاعات مربوط به آنlogo

برچسب های سایت

تماس با ما


PH : 0813-2441416

PH : 09184056269

E : info@moblmalayer.ir

آدرس کارخانه : ملایر ،کیلومتری سه جاده همدان ((شهرک صنعتی خوشه مبلمان دو)) میدان کارگر انتهای خیابان یازدهم تولیدی پارسیان مبل عباسی

طراحی سایت| طراحی سایت در کرج