• 09184056269

گروه تولیدی مبل ملایر

بهترین مبلمان از بهترین چوب و پارچه
جدیدترین مدل های روز دنیا
مناسب انواع دکوراسیون داخلی
اعطای نمایندگی در سراسر کشور

گروه تولیدی مبل ملایر

بهترین مبلمان از بهترین چوب و پارچه
جدیدترین مدل های روز دنیا
مناسب انواع دکوراسیون داخلی
اعطای نمایندگی در سراسر کشور

گروه تولیدی مبل ملایر

بهترین مبلمان از بهترین چوب و پارچه
جدیدترین مدل های روز دنیا
مناسب انواع دکوراسیون داخلی
اعطای نمایندگی در سراسر کشور


اصول طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل


بی شک مهمترین بخش از منزل هر شخص قسمت پذیرایی از مهمانان است. جدای از این مطلب که بخش نشیمن در منزل محلی برای استراحت و تماشای تلویزیون و یا حتی انجام کارهای اوقات فراغت می باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا ما بیشترین زمان خود را در این محل می گذرانیم اما روحیه ی مهمان نوازی در همه ی ایرانیان وجود دارد و همواره سعی می کند تا محیطی دلچسب برای پذیرایی از مهمانان تدارک ببینند. در بخش دیگر این موضوع سعی در نشان دادن ظاهر مناسب است. همه انسانها میل به این دارند که در نظر دیگران خوب، موجه و زیبا جلوه کنند. این طرز تفکر تنها در ظاهر شخص نیست بلکه سعی در تجهیز محل زندگی و خانه نیز شامل می شود.
محل پذیرایی از مهمان قلب خانه محسوب می شود زیرا تصویر میزبانی شما در ذهن مهمانتان در این محل اتفاق می افتداز این رو است که برای پذیرایی از مهمانان محلی را انتخاب می کنیم که بهترین جای خانه باشد. همیشه بخشی از خانه را که به اصطلاح بالای خانه محسوب می شود در نظر می گیریم. جایی که بیشترین نورگیری را داشته باشد و فضایی مناسب جهت قرار گیری مبلمان باشد.
یکی از مهمترین فاکتوری که در دکوراسیون خانه به چشم می خورد و بیشترین اثر را دارد مبلمان هستند. مبل ها به دلیل اهمیت و ابعاد بزرگی که دارند بیشترین فضا را به نسبت بقیه ی وسایل خانه شامل می شود. حال انتخاب اینکه از چه نوع مبلی برای محل پذیرایی در نظر می گیرید کاملا بستگی به سلیقه ی شما دارد که آیا طرفدار طرح ها و مبل سلطنتی و استیل و از این قبیل مبلمان هستید و یا از طرح های مبل کلاسیک و راحتی خوشتان می آید تا به طور کل از مدل های مبل مدرن برای دکوراسیون منزل خود استفاده می کنید.
تمامی دکوراسیون خانه ها به سلیقه ی افراد به خصوص خانم خونه انجام میگیرد. اما نباید سلیقه محور بودن این امر اصول طراحی دکوراسیون را زیرپا بگذارد بلکه باید از اصول در بهتر جلوه دادن سلایق و زیبا تر نشان دادن منزل بهره برد.

از آنجایی که طراحی دکوراسیون پذیرایی از حساسیت زیادی برخوردار است در این مقاله به بررسی چند اصل طراحی داخلی پذیرایی می پردازیم.

رنگ
گام نخست انتخاب رنگ است. در انتخاب رنگ تنها به سلیقه ی شخصی خود اتکا نکنید بلکه رنگی را انتخاب کنید که مناسب فضای پذیرایی از مهمانان باشد. در رابطه با تاثیر رنگ بر ذهن هیچ شکی نیست پس رنگی را انتخاب کنید که احساس راحتی، خودمانی و آرامش به مهمان بدهد.
علاوه بر اینها دور رنگ هایی که ممکن است بعد از گذشت مدتی شما را دلزده کنند خط قرمز بکشید. مبلمان در دسته ی وسایلی نیستند که نیاز باشد تا هر ساله آنها را عوض کرد پس از رنگ هایی استفاده کنید که به خودی خود دارای هویت اند و در دراز مدت تکراری و خسته کننده نمی شوند و مانند روز اول جذبه ی خود را دارند. انتخاب رنگ های فانتزی و خاص شاید در مدت زمانی روی بورس باشد و تصور کنید که مد است اما به زودی نظرتان را عوض میکند و به سرعت دلزده می شوید. پس ریسک نکنید و از رنگ های دلنشین و ملایم در دکور پذیرایی خود استفاده کنید.

مبل ارزان

ظرافت
اگر چرخی در نمایشگاه های مبلمان زده باشید خواهید دید که قیمت تجهیزات چوبی به مراتب بسیار بالا تر از دیگر وسایل است. لاکچری بودن چوب آیتمی است که به تنهایی می تواند فضای پذیرایی منزل شما را دگرگون کند. اما این مسئله کاملا سلیقه ای است. در طرح های مبلمان مدرن ظرافت و سادگی بیشتر به چشم می خورد و این مدل از مبل ها اجازه انتخب رنگ جسورانه تری را  به ما می دهند.
سلیقه همواره بیشترین تاثیر را در دکور منزل دارد. ممکن است شما به دنبال مبل سلطنتی باشید و از طرح های تجملاتی برای دکور منزل خود استفاده کنید و یا مایل باشید از طرح های مدرن و اروپایی استفاده نمایید. این کاملا به سلیقه ی شما باز می گردد.

مبل سلطنتی

سلطنتی یا مدرن
اگر شما طرح های لوکس و تجملاتی همانند تصویر فوق را می پسندید بهترین انتخاب برای شما مبل های استیل و مبل سلطنتی است. مبلمانی که از ترکیب پارچه و چوب ساخته شده اند و منبت کاری های ریزی بر روی آنها انجام شده به طوری که در نگاه اول چشم بیننده را به خود جلب می کند. اما اگر شما سلیقه ای مقابل سلیقه ی فوق داشته باشید مبل های تمام پارچه ای و مدرن را برای پذیرایی در نظر بگیرید. مبلمان سلطنتی و مبل کلاسیک و استیل می تواند گزینه ی خوبی باشد. ¬البته این تفکر وجود دارد که مبل های پارچه ای مناسب چیدمان اتاق نشیمن می باشد اما این طور نیست و می توان از مبل های مدرن برای بخش پذیرایی منزل به کار برد و محیطی شیک و مدرن برای مهمانان فراهم نمود. این دست از مبلمان به سادگی با رنگ های دیگر همخوانی دارند فضایی آرامش بخش ایجاد می کنند.
این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر خواهان مبل های استیل و سلطنتی هستید باید ابعاد فضای خود را مد نظر داشته باشید فضای شما باید پاسخگوی ابعاد بزرگ مبل های استیل باشد. قبل از اقدام به خرید محیط خود را بررسی و آنالیز نمایید سپس برای خرید اقدام کنید از آنجایی که قیمت مبل ارزان نیست بهتر است با دقت بهترین خرید صورت گیرد.

پرده و فرش
اگر محلی که برای پذیرایی از مهمان مد نظر گرفته اید دارای پنجره بود پرده از جمله وسایلی است که باید با طرح و رنگ مبلمان همخوانی داشته باشد. شاید اولین نکته ای که با گفتن ست و همخوانی رنگ مبل با پرده به ذهن می رسد هم رنگ بودن این دو است اما به طور قطع این موضوع غلط است!
این باور که هم رنگی مبل و پرده حتما باید انجام گیرد یکی از بزرگترین اشتباهات در دکوراسیون است. در واقع در اینجا منظور از همخوانی هم رنگ بودن نیست بلکه همخوانی تناژ رنگی، سردی و گرمی رنگ ها و دیگر فاکتور هاست؛ البته لازم است ذکر کنیم که هم رنگی می تواند صورت گیرد در صورتی که رنگ ها تناژ . پس دور پرده و مبل کاملا هم رنگ را قلم بگیرید و برای همیشه این تفکر اشتباه را فراموش کنید.

مبل ارزان

نکته ای که در دکوراسیون داخلی منزل باید به آن دقت کرد همخوانی تمام وسایل خانه با یکدیگراند. اگر  مبلمان مدرن را برای منزل خود می پسندید می بایست از سبک های مدرن در انتخاب میز غذا خوری، پرده، لوستر و ... استفاده کنید و اگر از سبک های مبل سلطنتی و استیل استفاده می کنید به راحتی می توانید میز غذا خوری، لوستر، آباژور و ... را مبلمانتان ست کنید و از این سبک در چیدمان تمام خانه تان استفاده کنید.
logo

برچسب های سایت

تماس با ما


PH : 0813-2441416

PH : 09184056269

E : info@moblmalayer.ir

آدرس کارخانه : ملایر ،کیلومتری سه جاده همدان ((شهرک صنعتی خوشه مبلمان دو)) میدان کارگر انتهای خیابان یازدهم تولیدی پارسیان مبل عباسی

طراحی سایت| طراحی سایت در کرج